Основне завдання бібліотеки і бібліотекаря – прищеплювання учням потреби в систематичному читанні літератури для розвитку мислення, пізнавальних інтересів та здібностей, успішного засвоєння навчальних програм.
Проблема бібліотеки
Прищеплювання
учням потреби в систематичному читанні літератури для розвитку мислення, пізнавальних інтересів та здібностей,
успішного засвоєння учбових програм.
Бібліотека розташована у світлому затишному приміщенні , естетично оформлена. Кімната озеленена. Квіти всюди: і на шафах, і на полицях, і на підвіконнях .
Бібліотека обладнана стелажами й шафами для книг, є кафедра для абонемента, міні читальня (шість посадових місць).
Уся література розташована в певній послідовності за таблицями ББК для дитячих та шкільних бібліотек у систематичному порядку.
Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі виставки:
- "Моя сім”я , Родина, Україна”;
- "Гордий син України – велетень Донбасу”;
- "Конституція – основний Закон нашої держави”;
- "Проблеми, які ми вирішуємо”;
- "Зцілення від Христа”.
У школі діє акція "Подаруй книгу бібліотеці”, в якій беруть участь і діти, і вчителі. За останній рік художній фонд бібліотеки поповнився на 11 примірників книг, які були зібрані за результатами акції.
Швидко та якісно подати потрібну інформацію для адміністрації та педагогічного колективу допомагає система спеціалізованих тематичних картотек:
- "Матеріали уміщені у Інформаційному збірнику”;
- "Проблеми, які ми вирішуємо”;
- "Навчально-виховна робота”;
- "На допомогу вчителю”;
- "Використання колективних та індивідуальних форм роботи на уроці”;
- "Історія України в художній літературі”;
- "Обдаровані діти: надії і проблеми”;
- "Екологія: точка зору”;
- "СНІД – страшна інфекція ХХ століття”;
- "Картотека підручників і посібників”.
- "Картотека періодичних видань”;
- Картотека для батьків "У сім’ї росте дитина”;
Бібліографічне інформування вчителів має на меті регулярно доводити до відома кожного педагога інформацію про нові надходження літератури, додаткову літературу з предмета, інновації.
Інформаційна робота серед учнів-читачів включає оформлення постійно-діючих книжкових виставок та тематичних поличок, бібліографічні та тематичні огляди літератури:
- "Щоб пам’ятали” (до річниці визволення Донбасу);
- "Алкоголь та нікотин – дітям ворог номер один”;
- "Письменники про екологію”;
- "Всі професії важливі – вибирай на смак”.
Щомісяця бібліотекар складає для вчителів предметників,та класних керівників інформаційні бюлетні "Новинки педагогічної преси”, або "Інформаційний бюлетень нових надходжень” , рекомендаційні списки літератури за матеріалами фахових газет та журналів:
- "Педагогічна майстерність учителя”;
- "Обдаровані діти – інтелектуальний потенціал нації”;
Виховання бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів формується шляхом популяризації бібліотечно-бібліографічних знань.
Проводяться бібліотечні уроки згідно ”Орієнтованих програм занять з основ бібіліотечно-бібліографічних знань школярів”. Розроблена тематика уроків для учнів початкових та старших класів. В бібліотеці оформлена тематична папка для проведення бібліотечних уроків.
Щороку велика увага приділяється проведенню Всеукраїнської акції "Живи, книго!”. До її проведення залучаються всі: адміністрація, вчителі, учні, батьки. У кожному класі створені пости бережливих, які перевіряють стан збереження підручників, допомагають в роботі з боржниками. Підсумки роботи відображаються в відповідних зошитах, виставляються оцінки в класних куточках в "екрані збереження підручників”.
Важливу роль в акції " Живи, книго " особливу роль відіграє бібліотечний актив. Разом з бібліотекарем актив готує і проводить рейди перевірки стану збереження підручників, готує матеріал до куточка в бібліотеці, до " Екрану збереження підручників " оголошують підсумки на загальношкільних лінійках, проводять бесіди з учнями молодших класів, та в своїх класах. Пропагандуючи книги , бібліотекар проводить масові заходи. Перебуває у постійному пошуку найбільш ефективних виховних технологій. З великим інтересом учні стають активними учасниками проведення літературних подорожей, вечорів, вікторин, ігр, конкурсів, презентацій.
Постійно надається методична допомога класним керівникам у визначенні тематики виховних годин та батьківських зборів, підбирається матеріал для їх проведення.
Важлива діяльність бібліотеки – це робота з батьками учнів. Щоб надати батькам інформаційну допомогу в вихованні дітей, залучити їх до навчально-виховного процесу школи, використовуються наступні форми роботи:
- виступи на батьківських зборах з порадами й рекомендаціями про організацію читання учнів;
- участь у загальношкільних батьківських зборах з інформацією про роботу шкільної бібліотеки, проблеми та шляхи вирішення, про забезпечення підручниками;
- оформлення інформаційного куточка для батьків;
- оформлення тематичних поличок: "Для вас батьки”, "Дитина йде до школи”;
- рекомендаційні списки літератури для батьків "Батьки і діти. Як досягти взаєморозуміння”.
Бібліотечний урок "Вибір книг у бібліотеці. Систематичний каталог.
"
Кожний навчальний рік в початковій школі традиційно проводиться турнір - конкурс "Кращий читаючий клас" та "Кращий читаючий учень".
21 січня 2014 року на лінійці в початкових класах підведені підсумки конкурсу за І семестр.